1989'da Eskişehir'de doğdum. 3 senedir İstanbul'luyum, Mağusa'da (Kıbrıs) yaşıyorum.

Kendimi bildim bileli Eskişehir'de Porsuk ve Sarısu nehirlerinin kesiştiği yarım ada şeklinde olan Sümer mahallesinde, Porsuk'un hemen kenarında büyüdüm.

1,5 yaşından beri Bulgaristan göçmeni anneannem, dedem ve müzik öğretmeni dayım, bilimkadını annem ile birlikte müstakil evde yaşıyor(d)um. Babam mühendislik fakültesi mezunu fakat dükkan açtı."Emre Ticaret" (sonra Emre Bebe oldu) isimindeydi ! Kısacası sanat, bilim, ticaret ile sarılı bir ortamda büyüdüm.

2000 yılında internet kafede Mynet'te Mysite ile bilgisayar dünyasına giriş yaptım (Eskişehir'de Hasan Polatkan Bulvarının yakınındaydı hatta hiç unutmam). Herkes oyun oynarken ben HTML öğrenmeye çalışıyordum. Ardından 2001 yılında eve IBM alındı ve programlama konusunda geliştim (altta detaylı anlatacağım). Lisede öğretmenlerim ve annem ısrarla sözelci ol demesine rağmen, sayısal seçtim ve büyük sıkıntılar çektim.

Üniversiteye başladığımda (hazırlıkta) 13-14 kadar programlama dilinde irili ufaklı projeler yapmıştım ve HTML, CSS, javascript, ASP, PHP, Python dillerinde kendimi geliştirmekteydim (en az 20-25 kadar projem vardı bilgisayarımda). Apple, Google, Youtube vs.. gibi büyük şirketlerin ve sahiplerinin hayatlarını biliyordum. 2-3 senedir linux kullanıyordum. Ertesi sene yani bölüme başladığımda ise Tarcanbot adında, ileride Google'ın olacağı şekili hedeflediğim ve şimdinin Siri gibi özellikleri olan (sadece yazılı) bir projem vardı. Bilgisayar mühendisliğimde aradığımı bulamayınca nihayet 2013 yılında Uluslararası İlişkiler'e geçtim. Gayette süper oldu.

Tabi bu süreçte asosyalleştim, yenmek için ; psikoloji, psikolojik savaş, propaganda, derin devlet, gizli projeler, gizli örgütler, Hitler, beden dili, pickup gibi bir sürü alanda kitap okudum ve bulabildiğim her türlü video ve seminerleri indirdip izledim.

Ayrıca ; Yüzme (favorimdir hala), tenis, voleybol, gitar, keman, bateri (eve koca bateri aldırtmıştım), AIESEC, DAÜ dans klübü, okçuluk (MAGEM) gibi aktivitelerle uğraştım. Bunların yanında borsa, havalı tüfek vs.. gibi garip garip aktivite demeye zorlandığım saçma şeylerde yaptım.

Kısa hali budur. Uzun halini aşşağıda tek tek anlattım. Şimdi politikayı sevdiğim için Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyorum. Diplomat olup tecrübe kazandıktan sonra, siyasete atılıp önce Türkiye'yi ardından dünyayı değiştireceğim. Bu hayatta ulaşmak istediğim tek hedef ; dünyayı daha iyi bir yer haline getirerek adımı yaşatmaktır.Boyum 189, Kilom 85

En sevdiğim spor yüzmedir.

Sigara kullanmam, alkol konusunda sosyal içiciyimdir.

Yeme içme konusu gluten alerjim çıktığı için sıkıntı yaşıyorum;
Arpa, buğday, kepek, yulaf içeren birşey yiyemiyorum.

Künefeye bayılırdım ahh ahhh...


Atatürk benim için siyasi liderden çok ötedir.

İdolümdür.

Benim için ölümsüzdür !

1881 - 193∞

Ailem


Bir başarı hikayesi düşünün. Hani şu filmlere yazılacak cinsten. Senaryo gibi hayatı olan bir adamın gerçek hayatı. Küçük yaşlarda Bulgaristan'da çobanlık yapıyorken, 13 yaşında şehire gitmiş. Berberlikte dahil olmak üzre bir çok işle birlikte ayakkabıcılık konusunda çalışmaya başlamış. 22 yaşında evlendi, 23 yaşında Türkiye'ye geldiler. Belirtmekte fayda var ; anneannem tarafından soyumuz Selçuklu'ya dayanıyormuş. Paşa soyu. Türkiye'ye geldiklerinde anneannem Sarar basma fabrikasında çalışmaya başlıyor. Dedem de Erden Şekerleme'de ve Sarar'ın kooperatifinde çalışmış. Ayakkabıcılıkta yapıyormuş küçük bir klübede ve tüp patlamış, yangına sebep olmuş.

Annem 3 yaşındayken Türkiye'ye gelmiş. Küçük yaşlardan beri bitki ve böceklere meraklıymış. Annem 10 yaşındayken, dayım doğmuş. 7 yaşından itibaren bağlama çalmaya başlamış. 11-12 yaşlarında kemana geçmiş ve ogün bugündür keman çalıyor. Bursa'da konservatuar bitirdi. O sıralarda Romanlarda dahil olmak üzre bir çok insanla önemli yerlerde çalıştığı için ; batı ve doğu sentezini yapan Türkiye'deki sayılı kemancılardandır.

Annem ise üniversitede Eczacılık bölümünü seçmiş ve devamında hücre kültürü alanında devam etmiştir. Üniversitede çalıştıktan sonra, ilaç firmasında ar-ge bölümünde çalışmaya başladı ve hem ulusal hem uluslararası alanlarda önemli başarılar yakaladı, ödüller aldı.

Bir başarı hikayesi düşünün demiştim, Bulgaristan'da dağların başındaki küçük çocuğun başarı hikayesidir bu. Bir çocuğu Türkiye'de çok önemli müzisyenlerden biri ve öğretmen olan, diğer çocuğu ise dünya çapında bir bilimadamı olan bir adamın başarı öyküsü. Onca zorluğa ve ülke değiştirip sıfırdan hayat kurmayı göze alan bir adamın başarı öyküsü. Sonunda çocuklarının iyi yerlerde olduğunu gören, Eskişehir'de Porsuğun kenarında, en güzel yerlerde bahçeli ev sahibi olan ve kendi arabasına sahip olan; kısacası 7-8 yaşlarında hayal edemeyeceği hayata sahip olan bir başarı öyküsü.

***

Diğer yandan baba tarafından dedem ve babaannem ise Çifteler'den Eskişehir'e gelmişler. Dedem bakkalmış. Babaannem o tarihlerde malzemeleri bisikletle aldıklarını anlatıyordu.Zorluk içinde, peynir tenekelerini bisikletin sepetine bağlayarak kilometrelerce yol katettiklerini. Babamın 2 kardeşi daha var ve babam en büyükleri. Dedem vefat ettiğinde babam 21 yaşlarındaymış. Bütün ailenin sorumluluğu babamın üzerindeydi büyük olarak. Ankara'da mühendislik bölümünü bitirdi. Eskişehir'de önce özel firmada işe başladı, ardından "Emre Ticaret" sonrasında "Emre Bebe" işyerlerini açtılar.

Kısacası ; anne ve baba tarafından herkes yokluğun ve imkansızlığın ne demek olduğunu gayet iyi bilirler. İşte böyle bir ortamda büyüdüm ve yetiştim. 1.5 yaşında ailem ayrıldığı için, dedemlerin yanında kaldım. 5 kişilik aileydik.

Yetiştiğim ortamı özetlemek gerekirse ; bilim, müzik, ticaret ile harmanlanmış bir ortamdı. Çok küçük yaşlardayken; annemin labaratuvarındaki makinaları ve IBM marka bilgisayarı, babamların dükkanındaki ofis katını (kopya kağıtları nedense acayip ilgimi çekiyordu), dayımın üniversitede eğitim alırken gittiğim senfoni konserlerini hatırlıyorum.

Bilim, sanat, ticaret etrafımdaydı. Gerçekten şanslı olduğumu düşünüyorum. Belki mükemmel bir ortamdan uzak olan tek etmen "politika" idi. Siyaset. Bir insanın, özellikle bir erkeğin ortalamanın üzerinde durabilmesi için , bu 4 önemli konuda bilgisi olması gerektiğine inanıyorum.

***

Görülebileceği üzre güzel bir çocukluk geçirdim. Yaşıtlarımın çoğunun bu 3 alanın birleştiği bir ortama sahip olmadığını düşünüyorum. Kendi çabalarıyla bir yerlere gelen insanların olduğu bir ortamdan geliyorum. Çocukların, "bayrağı" kendi ebeveynlerinden daha ileri taşıdığını, taşıması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden işim zor olacaktır, fakat bunun üstesinden gelmeyi, yetiştiğim ortamdaki insanlardan öğrenmiş olmam gerek.

İlgi alanlarım


2000'lerin hemen başında bilgisayar ile tanıştım ve 2001'de evime IBM bilgisayar alındı (ilk ve son IBM olacak). O zamanlar yüzüyordum ve bateri çalıyordum. Mahallede sosyaldim. Mahalle olarak, Eskişehir'de porsuğun kıyısında yaşıyordum. Oldukça güzeldir yani. Fazlasıyla sosyaldim. Fakat bilgisayar yüzünden, asosyalleşmeye başladım. Bir ara oldukça kötü bir duruma geldim.

Bulunduğum asosyallikten kurtulmak için ; psikoloji ve beden dili konularında kitaplar okudum ve seminerler izledim (internetten). Psikoloji, psiklojik savaş, propaganda derken ; Hitler'den Steve Jobs'a , reklamcılıktan diplomasiye, markalardan ünlü şirketlerin hayat hikayelerin, bir çok konuda kitap okudum ve seminer/video izledim.

Yüzme'den dansa, AIESEC tarzı oluşumlardan programlama dillerine, borsaya, siyasete....
Bir çok konuda daldan dala atladım. Kolay heveslenip, istediğim ve düşündüğüm gibi değilse kolay sıkılıyorum. Fakat dönüp baktığımda; bir sürü programlama dili, spor, müzik, ar-ge, yönetim, liderlik, siyaset gibi bir çok konuda fazlasıyla bilgi öğrendim. Öğrenmeyi severim. Şikayet etmeyeceğim, ama bazı durumlarda fazlasıyla boşa zaman geçirdim. Yanlış olduğunu anlayana kadar tekrar tekrar düz duvara vururum. Onun yanlış olduğunu ve niye yanlış olduğunu benim görmem şart...

Ne diyelim..

Üstüne basa basa söylemem gerekir ki ; saya saya bitiremeyeceğim nedenlerden Atatürk,
Ar-ge, dünyayı değiştirme, markalaşma, reklam, pazarlama, detaylara önem verme gibi nedenlerden Steve Jobs 2 idolümdür !
Yüzme,

Tenis,

Basketbol,

Voleybol ile uğraştım.

Bateri,

Keman,

Gitar çalmaya başlamıştım

Fakat hiçbiri uzun süreli devam etmedi.


Birde dans var tabi , uzun sürmeyen (:

Siyaset, Dünya, İnsanlık


Siyasi olarak düşüncem, sosyal demokrasiye daha yakındır. Fakat ne düşüncemi tam olarak aktarabilen bir politik ve ekonomik sistem var ne de ülkemizde böyle bir parti...

Temel olarak ; eşitlik, özgürlük, demokrasi ve insan hakları üzerine kurulmuş bir sistemi desteklerim. Tam olarak ifade etmek gerekirse ; Atatürk'ün 6 ilkesi yeterince yakındır görüşlerime. Uzaydan baktığınızda, toprak ve sudan başka birşey görünmeyen bu dünyaya ; sırf siyasi sınırlar çizebilmek uğruna, politikacılar savaşlar yüzünden milyonlarca insanı öldürmüştür.

Benim düşündüğüm ve istediğim sistemde ; sadece yasa olarak değil, eğitim ve bilinçlendirme kampanyaları ile her insan eşit , her insan özgür olacak. Devletten, mahalle bakkalına kadar her yerde insan hakları adaletle işlemeli. İnsan haklarından benim kastım ; insana değer verilmeli. Kanunlar herkesin anlayabileceği kadar açık ve net, herkes için adaletle uygulanmalı.

Baktığınızda Türkiye'de de özgürlük, eşitlik, demorkasi ve insan hakları mevcut. Fakat sadece derine inmeden bakarsak.. Derinine indiğinizde; din, mehzep, köken, dil, renk ayrımlarını fark edeceksiniz. Bu nedenler yüzünden eşitlik olmadığını. İnsan hakları konusunda zaten sınıfta kaldığımızı, demokraside ise berbat olduğumuzu göreceksiniz.

Yasal olarak var gibi durabilir. Fakat halk, komşusu ve etrafındaki birine ister istemez ayrım gözeterek bakıyorsa ; orada eşitlik ve özgürlük olamaz. Demokrasi anlayışı , 5 senede bir oy verip ; kahvede ve rakı masasında Türkiye'yi kurtarma ise, orada demokrasiden bahsedilemez. Kısacası ; ülkemizde bu kavramlar var ama gerçek anlamını kimse bilmiyor. Türban sorunu, Kürt sorunu, alevi sorunu gibi sorunlar çıkartıp ve biz çözeriz diyerek oy topluyorlar. Hayır efendim, siz çözemezsiniz. Çünkü sorunların kökenine inmiyorsunuz. Bu sorunun kökeni ; EŞİTLİK, ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ ve İNSAN HAKLARIDIR ! Bu sorunları çözdüğünüzde, Türkiye'deki bütün sorunlar bitecektir.

Kısacası ; ülkeye eğitim ve bilinçlendirme kampanyaları ile (+yasal reformlar) demorkasi, özgürlük, eşitlik ve insan hakları tam anlamıyla Türkiye'de temel olmalı.. Reformlar yapılmalı. İnsanlar eğitim reformları ile bilinçlendirilmeli ve bilgilendirilerek ; kültür seviyeleri yükseltilmeli. Sorunları kavga ve savaşla çözen toplum ve bireyler yerine ; diplomatik, konuşarak çözen topluluk ve bireyler yetiştirilmeli.

Aksi takdirde, hiçbir şekilde işleyiş düzgün olamaz !
Türkiye'ye , Atatürk'ten sonra lider diyebileceğim 2 kişinin geldiğine inanıyorum.
1- Bülent Ecevit
2- Yılmaz Büyükerşen

Bülent Ecevit, diplomasiyi çok iyi bilen bir adamdı. Halk sever biriydi. Türkiye'nin ve Türk'lerin çıkartları doğrultusunda Amerika'ya baş kaldırıp, ambargoyu göze almıştı. Henry Kissenger'ın öğrencisiydi. Kıbrıs Barış Harekatı'nın öncesi, sırası ve sonrasında gayet sağlam diplomatik adımlar atmıştı.

Yılmaz Büyükerşen ise çok iyi bir akademisyen olduğu gibi, iyi bir liderdir. Üniversite ve Eskişehir'e, Eskişehirlilere inanılmaz katkıları vardır. Siyasi baskılardan nasıl kurtulacağını, projelerle nasıl maddi konuda rahatlaması gerektiğini, proje yönetimi gibi bir çok akademik bilgiyi alıp ; belediye başkanlığı süresince, şehre hizmet için kullandı.

Daha fazla ve daha iyi liderler istiyorsak ; siyset ve gidişat gibi konularda bizde aktif rol oynamalıyız. Green Peace gibi örgütlenmelerden, parti kollarına kadar bir çok topluluğa girip, gereni yapmalıyız. Sadece bu şekilde Türkiye daha iyi bir yer haline gelir. Bıkmadan usanmadan, insanlara laf anlatmalısınız. Cahil, yobaz gibi kelimelerle dışlamak yanlıştır.

Einstein'ın bir sözü var ; 'Basitçe açıklayamıyorsan, yeterince iyi anlamamışsındır !'.

Teknoloji ile Aram


2000 yılında internet kafede mynet ile site yaparken yavaş yavaş html kodlarla kendi sitemi yapmaya başladım (ve hacklenmiştim). Ardından 2001 yılında eve bilgisayar geldi. HTML derken, css, javascript, asp, qbasic, pascal, delphi... diye devam etti. Ardından perl öğrendim ve php dili ona benzediği için oldukça hoşuma gitti ve ona geçtim. Sonrasında 2006 yılında linux ile tanıştım. 2006'da windows-linux dönemi sürdü 2 sene kadar. 2008'e gelmeden tamamen linuxa geçmiştim. Bash programmin, python, ucundan c. Tabi crack olayıyla tanıştığım için az buçuk Assembyle (çok az), az java ... Sonra iAtkos'u keşfettim, MacOs'u kırıp bilgisayarlar için uygun hale getirmişler. Onu yükledim. 2 sene kadar onu kullandım. Object-c'ye biraz baktım.

İşin özü ; 10-12 kadar dile el attım. Apple'ın Siri'sine benzeyen birşeyi 2009'da yazılı halini yapmak için uğraşıyordum. Sadece konuşmak için değil, bir çok işlem yaptıracaktım ve akıllı eve kadar giden herşeyi kafamda çizdim. Okulda, bölüme geçtiğim ilk sene, hocalarla görüştüm. Okulu kazanmadan önce Google'ın ve Larry ile Sergey'in hikayesini bildiğim için, öyle olacak sandım. Türkiye'de olduğumu unutmuşum. İlk sene, bilgime rağmen hem programlamadan, hem bölümden, hem teknolojiden hem de okuldan soğudum. Proje rafa kalktı. code.google adresinde asp-php haline ve bloglarıma ulaşabilrisiniz (kodlarına). Bir kaç ay önce (şuan 25 eylül 2013'teyim), 600gb'lık veriler gittiğinden, üzerinde uğraştığım 14 kadar proje ve tarcanbot'un baya bir gelişmiş hali uçtu. Onu yayınlamamıştım, kodlarını da yayınlamadım (buradaki kodları 3-4 kişi kendiymiş gibi kullandığından Türkiye'de açık kaynak benim için bitti), yedeklemedim.

Kısacası ; bir sürü proje ve dille uğraştım. Sanıyorum 20'ye yakın linux dağıtımı , windowsun da (98,me,xp,win7,win8) 5 kadar sürümünü, MacOs2un 3 sürümünü kullandım. Özet olarak söyleyebilirim ki ; sıkı bir Apple hayranıyım (yada hayranıydım). Çünkü Steve jobs öldükten sonra şirkette beğenmediğim bir takım değişimler gerçekleşti.

Teknolojiyle aram iyidir. İstemesem ve teknolojinin insanları asosyalleştirerek ; aradaki dialogu kırıp, insanlığı çok kötü yere götüreceğini düşünsem de, kopma konusunda sıkıntılıyım.

Sevdiğim Kitap-Film-Dizi'ler


Kitap;
- Steve Jobs'ın biyografisi (Walter Isaac)
- Starbucks (Howard Schultz)
- Onward (Howard Schultz)
- Sen Bir Markasın (Catherine Kaputa)
- Marka Yaratmanın 22 Kuralı (yazarı unuttum ama MediaCat yayınevinden)
- İnsan İlişkilerinde Nasıl Çok Başarılı Olursunuz (Leil Lowndes)
- Oyun (Neil Strauss)
- Nutuk (Atatürk)
- Siyaset Bilimi (Gökhan Atılgan & Atilla Aytekin)
- Diplomasi (Henry Kissenger)
- Hitler - Hubris (Ian Kershaw)
- Atatürk ve Diploması + Atatürk ve Siyaset. Truva yayıncılık
- Cumhuriyetin ilk yüz yılı (İlber Ortaylı) - Bir Google Hikayesi (David Visa)

Dizi;
- Breaking Bad
- Mad Men
- House of Cards
- Dexter
- How I Met Your Mother

Filmler; (isimlerini yazıp geçeceğim genelde)
- Fight Club(sanıyorum 30 civarı kez izledim).
- Schindler's List
- The Godfather
- Ağır Roman
- Truman Show
- Inception
- Matrix
- Scent of a Woman
- I Am Legend
- Forrest Gump
- Star Wars
- Catch Me If You Can
- The Sixth Sense
- The Prestige
- Don't Mess With Zohan
- Snatch
- The Dark Knight
Unutmamam için buraya da ekleyeyim : IMDB listem (pek güncel değil). Bu kadar yeter, tüm izlediğim filmleri yazmama gerek yok sanırım (:

Emre Çetin İçin Ne Dediler?

2001'den beri internet dünyasındayım. Özellikle takıldığım tahribat.com'da benim için kim ne demiş ?

2007'den itibaren güzel bir arşiv oluştu tahribat.com'da.PHP, linux (ilk başta Pardus'tu), tarcanbot, ateizm, politika gibi bir çok konuda ; zaman zaman sınırları aşan ve uzuuuuunnn yazılarım mevcuttur. Tahribat.com'un müridleri (tahrikat-ül tahribat müridleri yani üyeleri) hakkımda neler yazmış bakalım.

Orjinal Hali İçin : http://www.tahribat.com/Murit-Ayro/

Müritlerin, Ayro Hakkındaki Yorumları

--
Ka1nsha, 11/11/2013 8:26:50 AM Tarihinde
Esconda şiir yazdıkdan sonra bilmeyenler eminim bu profile hit patlaması yaptırmışlardır.Değerli bi mürid
--
saqeslanger, 10/17/2013 4:59:22 PM Tarihinde
uzun yazılarını sıkılmadan okuduğum mürid.değerli o yazılar :)
--
antivirus, 9/10/2013 3:23:42 AM Tarihinde
ne zamandır yorum yapıcam aklımda kısmet bugün bu saateymiş kendisini tanımam etmem ama kanım ısındı aklı başında bi arkadas düşünüp konusanlardan oda bi gün kısmet olurda tanısırsak ne mutlu :)
--
ONEMINUTE, 7/12/2013 1:34:48 PM Tarihinde
‘O‘ Gerçek Bir Vatan Sever, ‘O‘ Genç ve Dinamik.

Hiç Bir ‘‘ŞAKİRT‘‘ in ‘O‘ nun karşısında duracağınısanmıyorum. Görmedim,duymadım,bilmiyorum =)

real Turkish people
;)
--
DJ_Alper, 6/19/2013 9:25:10 AM Tarihinde
Bu adam şu foruma yazdığı kadar oturup kitap yazaydı şimdiye onlarca kitabı olmuştu :) Zumsuk eskilerdendir bilgilidir saygılıdır kalp kırmaz
--
Fatih, 5/27/2013 4:47:29 PM Tarihinde
Apple ile ilgili bölüm açılsa mod olması gereken mürit :)
--
Peroksit, 5/12/2013 9:20:30 PM Tarihinde
olmuyo reis olmuyo :D avatarımı çalmışın :D ( büyük ihtimal bunu sen upload ettirdin tahminime göre fakat önce ben kullanmaya başladım :D )
--
EnableTurk, 4/4/2013 3:16:29 PM Tarihinde
Özeleştirel kişiliğini sevdiğim mürid.
--
FCN, 3/27/2013 12:40:13 AM Tarihinde
şu forumda bir tane kısa postunu görmediğim,açıkcasını sölemek gerekirse çoğunu okumadığım ama okuduklarımda da gayet açık ve konuyla ilgili şeyler olduğunu gördüğüm,bi ara projeden projeye atlayan araştırmacı,geliştirmeci,apple ve open source fanatiği bir mürit.
--
CnkGn, 3/26/2013 11:46:46 PM Tarihinde
Forumda uzunca bir yazı görünce heh zumsuk yazmış yine diyorum :) Hiç usanmadan sıkılmadan güzelce anlatıyorsun demek istediğini . Faydalı bir müritsin vesselam kal sağlıcakla ..
--
Citizen, 2/2/2013 12:14:48 PM Tarihinde
Yararlı yazılar yazıyor.Sevdiğim ve takip ettiğim müritlerden.Bu arada abi avatarındaki kim ? :)
--
fatX, 1/29/2013 12:55:07 AM Tarihinde
Abi değiştir şu avatarı gözünü seviyim her gördüğümde garipsiyom.
--
PanxeR, 1/26/2013 12:42:51 AM Tarihinde
http://picload.org/image/araaoal/steve_jobs___we_.jpg
--
Peroksit, 1/18/2013 10:38:23 PM Tarihinde
zumsuk is very genius :D
--
exception, 1/18/2013 3:26:28 AM Tarihinde
sürekli aydınlanma konuları açma özelliğini pek sevmesemde, benzer görüşlere sahip olduğumuzu düşündüğüm mürid. sıfır noktasını keşfedebilen müridler adına!
--
mektepli, 1/14/2013 2:40:46 AM Tarihinde
Kendisinden özrü bir borç bilirim. Sebebini anlayacaktır..
--
Bosluk, 12/31/2012 5:52:59 PM Tarihinde
Hergün birkaç tane konu açmazsa ölür
--
kaygusuz, 10/9/2012 9:08:07 PM Tarihinde
imzandaki yazıya binaen.

http://www.youtube.com/watch?v=D-ZxkdeCc_8
--
Reberals, 10/2/2012 8:44:42 PM Tarihinde
Adam gibi adam.
--
Tengri, 9/21/2012 1:16:59 PM Tarihinde
cehennemde yanıcaksın. Allahın varlığı kuranda yazıyor.
--
wert, 9/18/2012 6:41:36 PM Tarihinde
http://www.youtube.com/watch?v=I1WwFNahKRg

--
opensource2009, 9/18/2012 4:37:24 PM Tarihinde
Iphone‘un sadece bir telefon değil, aynı zamanda bir yaşam biçimi ve bir tutku olduğunu da sözlerine ekleyen Serkan Bolay, "Nasıl desem, bazen gece rüyalarıma bile giriyor. Elimde Iphone‘um, ben yine benim ama ben gibi de değilim. Böyle bir acayibim, ışıklar saçıyorum. Sanki başka bir silüete bürünmüşüm" diyerek, hastalıklı iç dünyası hakkında önemli ipuçları verdi.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=190270
--
Jilet_Boris, 9/13/2012 12:49:43 AM Tarihinde
Facebooktaki viski + röpteşambır pozuyla beni benden almıştır saygılar efenim gülüşünüze kurban
--
HoRbY, 3/27/2012 5:45:45 PM Tarihinde
Hemen kopurmeyen anlayisli guzel bi insan
--
MaviGozluDev, 3/26/2012 11:53:38 PM Tarihinde
özellikle de iatkos için ellerine sağlıkd iyorum :) :) kurmayı denediğim 1 haftanın sonunda sayende macos çu oldum, diğer makineleri açmıyorum bile ne zamandır :) :)

--
essan, 3/23/2012 11:38:05 PM Tarihinde
tahribatın gözdelerinden yorumlarını takip ettiğim arkadaş konu ve cevapları biraz uzun olsada üşenmeden okuyorum. Konu ve cevaplarda dengesiz konuşanları ters köşeye yatırıyor. Arkadaş sanki herşeye hazırlıklı gelmiş gibi :)Soru soran veyahutta eleştiri yapacak arkadaşa cevap olarak deliller ile birlikte bir tepside sunuyor :) sevdiğin, takip ettiğin (adını yazmıyorum) teknolojileri, işletim sistemini bende takip ediyorum ama konulara yorum yazma gereği duymuyorum neden? cevabını sen biliyorsun zaten sonunu getiremiyoruz.. Ama sen kim olursa olsun her seferinde sonuna kadar gitmeyi göze alıyorsun. Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.. anladın sen onu :) zumsuk burda milleti ters köşeye yatırıyorsun bari evdekileri üzme (yazılarında annen ile ilgili yorumlar gözümden kaçmıyor) :) Yorumları okuyan arkadaşlara tavsiyem; zumsuk arkadaşı iyi tanıyın, tanışın gerekirse kendisinden hangi konu olursa olsun görüş alın, arkadaş iyi bir dinleyicinin yanı sıra dost canlısı, bildiği bir şey varsa saklamaz cevaplar. tereddüde düştüğünüz nokta varsa üşenmeyin özelden pm atın her türlü size yanıt verecektir ama adamı üzüpte soğutmayın. Uzun yazılar yazsada arkadaş çok mantıklı düşünüyor, üşenmeden okuyun.
--
Ekerci, 3/7/2012 11:38:36 AM Tarihinde
son zamanlarda amd-x ile seni çok takip eder oldum:) amd-x i cok ii tanıdım bakalım sende durum ne olacak :) amdye göre ii adammışsın..yazdıklarına göre bencede ölesin

amd ile seni seviom nie bilmiom :)
--
Amd-x, 3/3/2012 12:21:57 AM Tarihinde
senin trangalar yanmaya başlamış bi ara canlı destek yapalım.

not : kitabıda bu hafta alıyorum,

tbt not : beyler, bu müridin yazdıklarını es geçmeyin bakın bir daha yineliyorum, es geçmeyin !

pişman olursunuz.
çok iyi dost ve dinleyicidir kendisi.
onun yanında programlamada ordinaryus‘a erişecek çok kısa bir süre sonra.
neyse la gittim ben..

--
LostDream, 2/28/2012 12:00:29 PM Tarihinde
Php öğrenmemde, okullardaki-kurslardaki php hocalarından daha fazla katkısı olduğunu düşündüğüm, billboardlardaki tasarımları bile font ne kullanılmış, renk uyumu için ne yapmışlar diye incelememi sağlayan insan.
--
SpermMan, 2/15/2012 3:45:00 PM Tarihinde
birgün çalıştığım ajans kapanıp, kendime bir ajans açarsam ilk işe almak isteğeceğim mürid...
--
o6u2, 1/28/2012 10:24:39 PM Tarihinde
apple‘dan aylık kaç para aldığını merak ettiğim mürid. (şaka, severim)
--
Maresca, 12/29/2011 7:38:09 PM Tarihinde
Akli basinda bir murit kardes.
--
Prometheus, 12/24/2011 5:23:40 AM Tarihinde
öğrenme azmine ve çalışma sevdasına eskiden beri takdirle baktığım ancak son zamanlarda egosu yüzünden zarar gördüğünü düşündüğüm değerli mürid.
umarım azmin kesilmeden, karakterin zarar görmeden egonu yenebilirsin.
sevgiler.
--
bensiz_aglama, 12/9/2011 7:41:08 PM Tarihinde
PePee Reyiz Bizi Tiskoya Götürrr !!!
--
k2ankaya, 10/30/2011 11:38:50 AM Tarihinde
hacı sen insan ilişkilerinden anlıyon seni dinlemek lazım .)
--
mektepli, 10/7/2011 7:10:24 PM Tarihinde
Profiline yaptığım son yorumdan sonra yaptığı son yorumu (http://www.tahribat.com/Forum-Basbakanimizin-Annesi-Vefat-Etti-146756/2/#1720606) ayakta alkışlıyorum. Kendisine yakıştı :)
--
Amd-x, 7/6/2011 5:45:29 PM Tarihinde
gGg plus team gGg :D
--
Demodor, 6/9/2011 4:37:52 PM Tarihinde
şakirtler ölmez vatan bölünmez :D
--
HuznunHikayesi, 5/27/2011 9:48:50 PM Tarihinde
o degilde görmeyi özlemistim :D
--
Demodor, 5/26/2011 9:10:30 PM Tarihinde
seviyorum bu adamı mal mal yazanlarla ince ince dalga geçme sanatını iyi icraat ediyor,aynen devam kardeşim :)
--
mektepli, 5/14/2011 8:40:55 PM Tarihinde
kendisine yakışmayan bir konu açmış bulunuyor..
--
The_Cure, 5/14/2011 8:16:41 PM Tarihinde
Düşüncelerini karşısında 1.00.......000 kişi olsa bile cesurca ve kararlıca savunabilecek mürid.. Saygılar. (Kabul, sayı konusunda abarttım :D)
--
Holyzone, 5/7/2011 4:33:37 PM Tarihinde
Yararlı mürid
--
N0NSt0P, 3/16/2011 11:04:16 PM Tarihinde
Bir yazı yazmış nokta vuruşlarla dolu. İfade tarzı harika. Bu gidişle sıyıracak, düşünceler zehir gibi insanın kanına karışıyor. Yeni bir akım başlatmaya niyeti var belli:P. Fight club‘da birdaha izleme. İndirirler hoca çok göze batıyon :|
--
Cia, 3/3/2011 1:49:53 PM Tarihinde
kadınlara mı gidiyorsun ? kırbacı unutma. (nietzsche)
--
Sanalcaptan, 11/17/2010 11:35:11 PM Tarihinde
amele zümsüğü :D
--
Amd-x, 11/14/2010 11:54:30 AM Tarihinde
kıbrıs güzel baglar delale lorke
Sulari buz gibi çaglar hatune lorke
tey tey tey :D
--
Pikacu, 8/24/2010 12:54:52 AM Tarihinde
Doğum Günün Kutlu Olsun...
--
CyberAngel, 7/13/2010 2:52:07 AM Tarihinde
Bunları kendi haline bırakacaksın hocam.Hiç uğraşma.Mal geldiler mal gdiecekler gibi gözüküyor..
--
MMB, 7/12/2010 11:35:46 PM Tarihinde
zümsük seni (:
profil resmin yanlış gösteriyo işletim sistemimi :W
--
AntiSeptiK, 6/8/2010 8:17:49 PM Tarihinde
Bana ırkçı, hitler yanlısı diyen adamlar şimdi yahudilere ölüm diyor..Ne adil bir dünya.
imzasını gördükden sonra saygılar hocam demeden geçemedim.
saygılar hocam
--
HuznunHikayesi, 5/25/2010 8:49:32 PM Tarihinde
ben yahudiler konusunda da haklı buluyorum hocam .d
--
AbdullahAzad, 5/19/2010 12:50:58 AM Tarihinde
bana atar yapma kanka :D yakarım kıbrısı :D
--
JohnD, 5/15/2010 8:32:19 AM Tarihinde
"/Forum-Vicdani-Red-Hakkinin-Kullanilmasi-110984"

Konusunda mesajları ile tekrar tekrar sevgimi kazanan insan.
--
flybatwin, 5/2/2010 10:37:41 PM Tarihinde
yaw kendisini tanımasamda kaliteli birisidir. :) bende yorum istiyorum yaw :)))
--
CellyM, 4/30/2010 6:07:40 PM Tarihinde
TBT‘de Hitler katliamını değil, cesaretini, dünyaya katkılarını, ona layık görülen "katil" deyiminin içindeki ‘asıl‘ anlamı görebilen müridlerden 1‘i :)
--
AbdullahAzad, 4/30/2010 2:30:59 PM Tarihinde
Heil Hitler.

Rest in peace.
--
EcHoLL, 4/30/2010 10:37:17 AM Tarihinde
SEvdim bir mürid :D
--
opensource2009, 4/29/2010 9:20:55 PM Tarihinde
Bu sıralar kayıp ola mürit.Nerelerdesin hoca (:
--
AbdullahAzad, 4/27/2010 5:48:16 AM Tarihinde
naber lan :D
--
7-19, 2/27/2010 12:32:26 PM Tarihinde
eskisehir koprubasina icmeye goturecegim adam
--
adamgibi, 2/18/2010 7:17:56 PM Tarihinde
fikir ve düşüncelerimizin neredeyse tamamının aynı oldugunu düşünüyorum karşılıklı muhappet etmek isterim hocam en yakın zamanda hayat ve yaşam mücaledesinden sıyrılır sıyrılmaz görüşmek isterim
--
HighElf, 2/5/2010 4:50:33 AM Tarihinde
Zayıflara acımak, doğaya ihanettir.

inşallah zayıf sandıklarımız güçlü çıkmaz ;)
--
Melik, 2/4/2010 2:40:16 PM Tarihinde
Pis Sülük :D
--
66albay, 2/4/2010 1:54:37 AM Tarihinde
aynı görüşleri paylaşmasak ta nezaketle tartışmayı bilen birisi.
--
Korzi, 2/3/2010 7:18:06 PM Tarihinde
Zümsüküm dostumsun adamımsın olm seviyoruz seni zumsuk 4ever :)
--
SeRDaR, 1/27/2010 12:10:47 AM Tarihinde
Pek muhabbetim yok forum harici ama gördüğüm kadarıyla efendi adam ve çok da azimli tuttuğunu koparır cinsten Tartışmasını biliyor bu adamlar seve seve tartışırım çünkü seviyeli mantıklı adam önemli olanda budur forum içi tartışmanın dozunu herşeyini biliyor Birazda Benim gibi Radikal muhalif yorumcu oluşundan ötürü sever sayarım kendisini.
--
musdawdaf, 1/17/2010 3:02:45 PM Tarihinde
linuxta yardımlarını esırgemeyen murıd :D
--
Boddelen, 1/15/2010 9:30:37 PM Tarihinde
REEEEEEKLLLLLLLLLLLAAAAAAAAAAM

http://darkprice.mikrobit.org/indexx.htm
http://darkprice.mikrobit.org/indexx.htm
http://darkprice.mikrobit.org/indexx.htm
http://darkprice.mikrobit.org/indexx.htm
http://darkprice.mikrobit.org/indexx.htm
http://darkprice.mikrobit.org/indexx.htm
http://darkprice.mikrobit.org/indexx.htm

GİRMEYEN ÖLSÜN
ZUMSUK FORUVUR
--
Boddelen, 1/9/2010 8:30:24 PM Tarihinde
foruvurumsun hoca :/ kral insandır kendinisi sanalda çok eski tanışıklımız var
--
knuckle, 12/31/2009 7:04:35 PM Tarihinde
real_escape_string'in amk diyo bu ara. Gözlerinden bu'usederim.
--
utu, 12/11/2009 1:47:38 PM Tarihinde
Özgür düşününen,Atatürkçü,Kemalist kişilik.Ayrıca agnostik olduğunu düşündüğüm kişi =)
--
JohnD, 11/28/2009 3:12:05 PM Tarihinde
Gerçekten bir şeyler yapmaya çalışan mürit,destekleyelim xP.
--
Pikacu, 11/22/2009 9:02:33 AM Tarihinde
Keşke Kıbrıs"ı tercihlerime yazsaydım... Belki çıkardı...
--
CaNNi, 11/21/2009 2:37:51 PM Tarihinde
█▄▀▄▀▄▀▄████████████████████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄███████╔══╦══╗██████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄███████║╞═╬═╡║██████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄███████╚═╗║╔═╝██████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄█████████║║║████████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄█████████║║║████████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄██╔═╗████║║║████╔═╗█▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄██║║╚════╝║╚════╝║║█▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄██║║╔════╗║╔════╗║║█▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄██╚═╝████║║║████╚═╝█▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄█████████║║║████████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄█████████║║║████████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄█████████║║║████████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄█████████║║║████████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄█████████║║║████████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄██████╔══╝║╚══╗█████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄██████║╞══╩══╡║█████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█▄▀▄▀▄▀▄██████╚═══════╝█████▄▀▄▀▄▀▄▀█
█████████████████████████████████████
--
Kreyzi, 11/5/2009 4:38:56 PM Tarihinde
alttaki yorumu komple alıntı yapıyorum :W
--
efrasyap, 10/29/2009 3:38:42 PM Tarihinde
Bi dönem bana tuhaf gelsede zamanla fikrimin değiştigi, araştıran,ögrenen,ögreten,paylaşan. Tahribatın kalitesi pekiştiren degerli bildiği bir şeyi herkesin bilmesini isteyen müridlerden.
--
DarkSkull, 10/24/2009 9:44:24 PM Tarihinde
Tahribatın kalitesini yükselten mürit.
--
HuznunHikayesi, 10/24/2009 11:21:07 AM Tarihinde
seviyoruz seni abim (:
--
Pikacu, 10/24/2009 10:46:23 AM Tarihinde
nikiniz : sana küfür etmicem
Tarcan : temiz bir dünya için küfüre hayır, şiddete karşıyım, bütün şiddet yanlılarını yakalım
___
--
angelofhope, 10/20/2009 4:06:36 PM Tarihinde
sürekli tarcan"ı geliştirmeye çalışan, php ile ilgili sorunlarına zamanım olmadığı için yardım edemediğim, genellikle yazılarını takip ettiğim, ibne bot tarcanın sahibi olan eleman =)
--
JohnD, 10/7/2009 7:41:03 PM Tarihinde
senin bu bot tam bi ibne hiç ısınamadım :)
--
The-ExTaCy, 9/18/2009 2:42:25 AM Tarihinde
tbt deki tanıdığım tek deist:| Hoca şaşırdım walla. Bende deistim ilk defa bi deist görüorum enteresan bi durum:)
--
Fikret, 9/15/2009 12:08:29 AM Tarihinde
samimi birisi, tarcan diye bir botla uğraşıyor şu sıralar. söylemek istediğim tek birşey var, nerde ne kadar yazılımcı varsa allah sabır versin :|
--
Abizittin, 9/14/2009 11:35:04 PM Tarihinde
bişeye bağlı kalma ve sabitlenme fonksiyonu kökünden uninstall mürid :)
--
The-ExTaCy, 9/14/2009 10:12:40 PM Tarihinde
Hoca sana kanım ısındı. tbtnin adam gibi adam müritlerinden:)
--
cepni, 9/13/2009 11:56:07 PM Tarihinde
13.09.2009 tarihli imzasından ötürü yorum yapma gereği hissettiğim mürid, her Türk asker doğar!
--
olivetti, 9/12/2009 10:01:14 PM Tarihinde
oli: zumsuk
Tarcan: zumsuk var ya alemin bi numarali insanidir

mütevazi mürid:D
--
helyum_pasha, 9/10/2009 3:14:07 AM Tarihinde
Çok Pis Severim Bu adamı :D
--
flybatwin, 9/9/2009 4:44:32 PM Tarihinde
bu kadar yorum yapıldığına göre çok seviliyorsun tbt de :)
--
EnableTurk, 9/2/2009 7:15:40 PM Tarihinde
delikanlı bi arkadaşımız..
--
Z-CHAN, 9/2/2009 5:16:38 PM Tarihinde
Linux"ün mantığı hoşuna gittiği için kullanan iyi niyetli bir arkadaşımız.
--
JUSTICE, 9/2/2009 5:12:30 AM Tarihinde
cavadan adımlarını çekip
tekrar php"ye atıyor... :P
--
ozAnkaraguclu, 8/24/2009 6:46:52 PM Tarihinde
Heppi Börtdey Tu Yuu :)
--
Daft, 8/23/2009 12:34:30 AM Tarihinde
atatürk"çü kişiliği ile öne çıkmış tbt de
"işte budur" dediğim kişilerden.
(bu nası bi yorum oldu ki :D sanki cenazende konuşuom.. töbe yareppim. ii bilurduk )
--
Chip, 8/22/2009 6:47:45 PM Tarihinde
kıbrısta ortamı öttüren Atatürkçü kişiliği ve sohpeti güzel olan inşallah eskişehirde üniversite kazanırsam davet edeceğim kişilerden :)
--
hasattt, 8/13/2009 7:07:13 PM Tarihinde
Yapay zekası gelişmiş sevdiğim mürid, ama tarcanı ondan daha çok seviyorum :)
--
adamgibi, 6/30/2009 9:18:07 PM Tarihinde
www.eskitahribat.com
--
Kreyzi, 6/23/2009 1:17:48 PM Tarihinde
nedense sürekli bu müridi havalı biri olarak biliyordum benliğime öyle işlemiş ama tam tersi bi kişilik baba adam :)
/// Eski Tahribatı Geri İstiyoruz!!!--
Aquila, 6/18/2009 11:16:38 PM Tarihinde
Atatürk"le ilgili bir konuda üşenmeden bir çok resim uplayan vatansever bi mürid..
--
cimbomlu_15, 6/12/2009 5:24:13 PM Tarihinde
Bir ara PHP"ye başlamıştı. Şu an durumu nasıl bilmiyorum, bilgilendirir misin hacım ?
--
mektepli, 5/22/2009 6:52:29 PM Tarihinde
tahribatın güzide müritlerinden biri. delikanlı şahsiyet.
--
Emrow, 4/16/2009 7:02:08 PM Tarihinde
yaaaaasiiiğinnn.
--
HacKeR_tr, 4/16/2009 6:49:35 PM Tarihinde
zumsuk mu?O başka :D
--
kapil, 4/10/2009 11:23:13 PM Tarihinde
bir gece aysikü den enteresan bir muhabbet etmiştik o günden beri ilgimi çeken kendine has özellikleri olan degişik bir insan...
--
JohnD, 4/10/2009 7:41:36 PM Tarihinde
Hakkı"yla Oya"nın, Neşe"yle Kaya"nın çok selamı var..
Şifreli konuşuyo kanımca :))
--
narkozMRT, 4/5/2009 11:45:13 AM Tarihinde
Hakkı"yla Oya"nın, Neşe"yle Kaya"nın çok selamı var..
--
manialith, 3/9/2009 10:57:06 PM Tarihinde
hiç tanışıp konuşmamış olmamıza rağmen 2. rene olarak biliyorum :D =)
--
Yeah, 1/17/2009 6:44:27 PM Tarihinde
beni linux ile tanıştıran insan, düşününce çok şey borçlu olduğumu hissediyorum =))
1 yıla yakın süredir tek linux kullandığımı düşününce;
tekrardan sağolasın hoca =)
--
Boddelen, 12/16/2008 4:05:31 PM Tarihinde
zumsuk is the king :/
--
The-ExTaCy, 12/5/2008 5:02:06 PM Tarihinde
Bi yorum da benden olsun.
Senle de aynı görüşü sawunuyoruz :)
--
Rmk, 12/5/2008 1:51:45 AM Tarihinde
o bir phpci ..nickmatör ün ..yaraticisi ..msnden taniyom genelde mesgul (: hatta son zamanlar msnde bile görmüyom engellemis olabilir..tuhaf
--
gkhn759, 11/24/2008 12:49:45 AM Tarihinde
Tanışmışlığımız olmasa da yazılarından genel olarak severim kendisini. Bide su kıbrıs a alışşa:)
--
BuZuL, 11/22/2008 3:00:46 PM Tarihinde
kıbrısın gülü :D
--
Kreyzi, 10/17/2008 11:01:24 PM Tarihinde
bu aralr bunalımda olan bi mürid böle giderse kıbrısta yunanlıları yine denize dökecek :)

ama yorumlarını herzaman okuduğum ei bi mürid ayrıca nickmatör teknolojisini çıkaran kişi ilerde epey ilerletmeye kararlı
--
amele_2, 10/12/2008 9:48:04 PM Tarihinde
lan olm sen bu yorumları siliyon mu arada?. ben sana kaç sefer yorum yaptım amk :S
--
garga, 10/5/2008 12:53:23 AM Tarihinde
"tekrar üye olayımda kefilimiz yöneticilerden olsun.O zaman abye girene kadar banlandığımda abye girmiş gibi ban açılabilir..." imzasina bayildigim insan, 2 kere okuyun!
--
JUSTICE, 10/4/2008 5:44:47 AM Tarihinde
ya bu mysql sende ilgi mi yoksa daha da öte mi :)
inş ötedir :)
--
cnr437, 9/21/2008 12:52:47 AM Tarihinde
python -c "import os; os.mkdir("zumsuk_projects")"

proje adamı amk :D
--
SharpShooter, 9/15/2008 9:36:56 AM Tarihinde
bool yenitarz;
bool eskitarz;
bool siyaset;
if(yenitarz == true)
siyaset=false;
else if(eskitarz == true)
siyaset=true
aslında tek else ile bitirirdikte :) böyle daha güzel :P

--
kurdo, 9/12/2008 2:34:51 AM Tarihinde
Vahşi doğanın muhalif çocuğu.
--
mostwanted, 9/10/2008 1:43:39 AM Tarihinde
call of duty deki klanının adı da mostwanted mış.isim benzerliği:)yorum için teşekkürler.sendeki yorumlar kitap olacak hale gelmiş
--
Boddelen, 9/9/2008 6:57:10 AM Tarihinde
69 az geldini dusunerek bu yorumu 70 yapayım derken imzandaki 69 yorum seysi ni buna bağladını bile dusundum deniyim degilmis :D bastan duzenle imzayi
--
bugax, 9/8/2008 2:35:21 AM Tarihinde
eskiden yorumları daha bir olgundu,şimdi biraz çocuksulaştı.
--
JUSTICE, 9/6/2008 4:54:22 PM Tarihinde
Noname aynen ya baba avatarına çok alışmıştım bende :(
--
noname, 9/5/2008 11:49:40 PM Tarihinde
Hocam valla ya şu avatarı sana yakıştıramadım gitti |:
daha bi ciddi takılıyorsun sen..
--
AbdullahAzad, 8/31/2008 3:47:52 PM Tarihinde
asp de baya ilerlemiş php ye yeni gönül vermıs müridoviç :)
yorumlarını felan baya begenıorum :)
kafan dengı gıbı :)
--
fastottoman, 8/30/2008 5:03:21 PM Tarihinde
forumda yorumlarını beğendiğim bi eleman bide güzel bi sitesi var nikmator diye ipnetor geliyo aklıma hep :)
--
HaYVaN, 8/30/2008 12:50:15 PM Tarihinde
Güzel bi insan.
--
Analitik, 8/24/2008 4:41:16 PM Tarihinde
Doğum günün kutlu olsun,
Bu da benden sana yorum olsun :D
--
Abizittin, 8/24/2008 1:51:11 PM Tarihinde
hocam doğum gunun kutlu olsun nice senelere.
--
eray, 8/24/2008 1:01:21 PM Tarihinde
doğum günün kutlu olsun hacııı :)
--
Nespace, 8/24/2008 12:58:27 AM Tarihinde
Doğum günün kutlu olsun :| :D
--
sivil, 8/24/2008 12:25:23 AM Tarihinde
zumsuk doğum günün kutlu ola.. :)
inş.110 sene yaşarsın =D
--
IRF, 8/21/2008 11:53:19 AM Tarihinde
halamın bilgisayarında oturum açmıştım ve malum emesen virüsü varmış o bilgisayarda. Zumsuk arkadaşta yemiş virüsü :) sonra bana "soysuz itt!!" fln demişti :):) değüşük birisi :))
--
Abizittin, 8/15/2008 2:58:31 PM Tarihinde
saolasun çok yardımı dokundu bu güne kadar bana.yorumları herkesinki gibi benimde hoşuma giden bi mürid.saygılar.
--
Boddelen, 8/5/2008 1:27:35 PM Tarihinde
hep taktir ettiğim bi insan 2004 beri tanıdığım kişi
--
AntiOksidan, 8/5/2008 1:12:39 PM Tarihinde
yakışıklı adam vallahülazim :)
--
sorry_13, 8/5/2008 1:15:18 AM Tarihinde
baktım bence gayet güzel ama tabi nasıl yakıştırıyosan kendine öyle yap olabilidiğince kısa tut bence :)
--
sorry_13, 8/4/2008 7:27:29 PM Tarihinde
""Lan resmimi merak edenler profile baksın koydum :) "" cümleli imzayı görünce hemen baktım resme senin kişisel görüşün nasıl kendine nasıl yakıştırıyon bilmiyorum ama bence kafayı sıfıra
vur colin kazım ınki gibi sonra bide keçi sakalı bırak az :) yakışır
--
Imba, 8/4/2008 1:52:13 PM Tarihinde
uzun süredir tahribatta olup bi çok açıdan diğer müritlerle karşılaştırıldığına el üstüne tutulması gereken kişi çok konu oldu keşke o an orda olup destek çıkabilseydim dediim ama tartışmaları hep kaçırıyorum
--
samurai, 8/3/2008 2:04:20 PM Tarihinde
kendisini avatarına koydugu önce Morpheus sonra da godfather amca zannettigim insan..
avatarıyla bu kadar bütünleşen başka bi insan tanımıyorum : D
Dip not: Pokerde iskoluk yapıyo : D
--
nakamura2, 8/1/2008 8:27:40 PM Tarihinde
Sen atış atmayı,pokerde hile yapmak kadar kolay bişey mi sanıyosun:C Yorumlarını ve özel konuşmalarını çok sevdiğim insan:)
--
Paranoiattack, 7/31/2008 6:25:28 PM Tarihinde
attıgı postların dikkatle okunmasını tavsiye ettigim kişi boşa sallamıyor yani :D
--
sivil, 7/29/2008 11:55:45 PM Tarihinde
ilk verdiği elektrik negatif olan mürid...
tabi ilerde ne olur bilmem :)
--
MelancholiTr, 7/28/2008 9:01:35 AM Tarihinde
Aklı Başında,yazdıklarının farkında,Tbt ye gerçekten büyük katkıları oldunu düşündüğüm değerli murid.Yazılarını okumak gerçekten büyük zevk;)
--
Stigma, 7/26/2008 4:57:34 AM Tarihinde
TBT de gördüğüm kadarıyla yenilikçi ve atılgan bi mürid.
Birçok konuda fikir sahibi.
Takdir ediyor ve başarılar diliyorum hayatında :)

--
dj_hacker, 7/26/2008 1:22:55 AM Tarihinde
tanımıyorum ama güzel msjlar verio TBt aliesine
tbt deki favorilerimden birisidir
--
AmoR, 7/25/2008 2:55:11 PM Tarihinde
Forum da Ajax örencem diye nutuk atıp mynet poker de hile yapan kişi.
Abi demeyin kızıyo valla :)
--
FireX, 7/15/2008 6:17:37 PM Tarihinde
Renkli tariqat müridi :) Bembeyaz tahribat ile tahribatın ayşe teyzesi :P
--
risperdal, 7/15/2008 1:07:33 PM Tarihinde
heyt be eski günleri hatırlıyorum da sanalcellatlar : ( duygulandım zumsuk.
herşey için teşekkürler
--
fivestar, 7/12/2008 12:48:16 PM Tarihinde
I Love You = P Seni Forumun Mod u yapamasamda kalbimdeki editleme iznini verdim gitti :D
--
anubisx, 7/10/2008 12:15:08 AM Tarihinde
beyaz tahribat için burdaysan seninleyim ;)
--
SyspioniC, 7/3/2008 2:20:54 PM Tarihinde
sevdiğim müridlerden. bende yazılarını büyük bi dikkatle takip ediyorum. umarım ileride bi projemiz tutucak :)
--
Emrow, 6/27/2008 12:51:35 PM Tarihinde
router bilmemne sitemynet.com..
--
Yeah, 6/25/2008 11:55:22 AM Tarihinde
aklı başında adam, örnek şahsiyet, olması gerektiği gibi Atatürk aşığı...
sevgiler, saygılar =)...
--
G-Turk, 6/14/2008 5:34:51 AM Tarihinde
Tahribat"a renk katanlardan :)
--
Metanet, 6/10/2008 10:39:03 PM Tarihinde
hayalethack miydi neydi böyle bi zamazingo vardı , bizim müridimiz zumsuk"e laf atmi$ti sonrasında tabii index atmi$tik bizde tr_ip le , kendisini tanımam ama onun için heklemi$tik yani :D :P
--
xursi, 6/10/2008 7:06:58 PM Tarihinde
zumsuk.Beyaz tarikat ailesinin reisi..
--
cold-m4, 6/4/2008 12:50:04 PM Tarihinde
dışardan gördüğüm kadarıyla karakterli,vatansever,ülkesi ve milleti için elinden geleni yapmaya çalışan Atatürkçü bir Türk genci.postlarını dikkatle okuduğum birkaç üyeden biri. Ben de az önce 127.5 YTL telefonla konuşma cezası yedim,ne diyelim vatan(akp) sağolsun :|
--
FOXXLY, 6/2/2008 5:20:09 PM Tarihinde
ne zamandır görüşmiyok güzelim. özletme kendini :P
--
Demodor, 3/30/2008 1:53:12 AM Tarihinde
Karakter sahibi yorumlarını sevdiğim mürid
--
EfEkSiYoN, 3/20/2008 6:54:13 PM Tarihinde
zumSSuk aklı şeira coktur nefsine yenik düşmesi yoktur

bu adama bok atan herif ajdardan daha boktur
--
sirpence, 2/7/2008 12:20:30 PM Tarihinde
Yorum için Teşekkürler...
Forumda müridlere bir şeyler anlatmak için sayfalarca yazıyı yorulmadan yazan, forumun sevilen de sevilmeyen müridi... Severek izliyoruz :)
--
anubisx, 2/7/2008 1:46:33 AM Tarihinde
foruma yazdığı realist düşünceleriyle beni etkileyen mürid.Seni destekliyorum.
--
SilenC3, 2/3/2008 1:18:21 AM Tarihinde
imzasına hayran olduğum mürit tanışmadık ama kesinlikle ve kesinlikle tanışmak isteyeceğim bi mürit ..
--
hotboy, 1/29/2008 9:48:15 PM Tarihinde
tbt de tanıştığım ilk mürid, daha üye olduğum gün tanışmıştık, ne günlerdi yaw...
--
nakamura2, 12/30/2007 10:58:14 PM Tarihinde
Pokercidir,kraldır:D yazılarından flnda anlaşılır karakterlidir,iyidir hoştur.Zamanında bana yol göstermişli olmuştur,severim gendini:) Sevgülerle...:$
--
kapil, 12/28/2007 10:27:34 PM Tarihinde
imzasını görünce bi şeyler karalayım dedim :C yorumları her zaman dikkatimi ceken bi mürit tanısmadık ama yorumları gibi iyi biridir :) falan filan vıdı vıdı işte
--
FOXXLY, 12/21/2007 7:05:14 PM Tarihinde
sevdiğim bi mürid, falan filan işte :D seni sewiyoz zumsuk :D
--
ComputerWolf, 12/21/2007 5:46:38 PM Tarihinde
Zumsuk , Götte durmaz osuruk
--
Swool, 12/2/2007 12:48:11 AM Tarihinde
Facebook"dan nefret eden ve bu yüzden kızların vermediğinden yakınan kişilik. :) Sevdim bu müridi.
--
persian, 10/28/2007 12:35:14 AM Tarihinde
Özlettirdi baya kendini gözlerim zumsuğu arar oldu :)
--
Delegado_Zero, 10/4/2007 11:04:07 PM Tarihinde
zumsuk iyi cocuktur. harbidir. linuxcudur hemde :)

ah ah nerde o sanalcellatlar zamani:) ehueh :)

nerdesin zümsük?
--
skyvalet, 9/17/2007 10:23:52 AM Tarihinde
ESki msn arkadaşım burdadamı karşıma çıkacaktın:)
--
decameron, 9/11/2007 Tarihinde
Yil 2004 Ankara takimi bulusmusuz zumsuk diyor guluyoruz , bir yandanda ne kadar iyi oldugundan bahsediyoruz :D Son zamanlar ozletiyorsun kendini ;)Gief old zumsuk!!
--
underzero, 8/27/2007 Tarihinde
arastirmadan yazdigini bilmedigi konuda atip tuttugu gorulmemistir.
tahribat.com un gozdelerinden
--
exploit, 8/17/2007 Tarihinde
ZumsuK...
Wallaces-Zumsuk-Rene..

Tbt nin en kral 3 adamından birisin gözmde..
--
WALLACEs, 8/14/2007 Tarihinde
çok sevdiğim kral bi adam asp hacklemekten hoşlanıo benim sitedeki açıkların çoğunu bulan o.
--
HolyDemon, 8/3/2007 Tarihinde
yawşaan biri uzak durun bundan :))) ahuauha
--
yolbulucu, 8/2/2007 Tarihinde
seni hiç sevmiyorum çünkü vıdı vıdı
--
LostDream, 8/2/2007 Tarihinde
Yorum yazmışsın teşekkürler..Tanıdığını sanmıyorum kendine kısıtlama koymuşken aktif olmaya başladım.Bi rivayete göre şiir Neyzen Tevfikindir :)
--
EmiRReiS, 7/27/2007 Tarihinde
Söylediğin gibi bir çok proje hayalimiz var. Ama gel görki gerekli zaman bulamadığımızdan hiç birisini gerçekleştiremedik...

Girişken, hakkını arayan ve kimsenin hakkını yedirmeyen efendi bir kardeşimizdir.
İnsanlara bir şeyler öğretme çabasını hep takdir etmişimdir...
Sevilmiyor gibi görülsede agrasif tavırları ile bir çok müridin gönlünde taht kuran taçsız kralımız :)
İnanıyorum ki bu azimle devam edersen, ilerde giremeyeceğin sistem kalmayacak.
Pardusun taçsız kralı...

--
BozcaN, 7/27/2007 Tarihinde
cogu elemana göre daha karakterli olduundan dolayı takdir ettklermdensin =)
--
Toma2Gm, 7/26/2007 Tarihinde
sewdiğim kişilerden biri=)
--
morportakal, 7/23/2007 Tarihinde
zümsük ve pardüs sempatizanlıgı (:
--
sirpence, 7/22/2007 Tarihinde
nerelerdeydin yaf...özlettin kendini...reelde tanımam ama forumda ki yazıları kafama uysada uymasada yazılarını okumaktan hoşlanıyomxD
--
ArmadA, 7/9/2007 Tarihinde
forum sevilmeyen adamı olarak gözükede bence hiçde alakası yoktur. kendisi muhabbetleri konuları itirazları savunma iç güdüsünden gelmektedir. TBT te ilk tanıdığım ve yıllar sonra tanışmak için ilk msj yazdığım insandır. muahbbetide iidir. kendisini severim kimse sevmesede...
--
ArmadA, 7/7/2007 Tarihinde
paylaşımın ve delikanlılığın ne demek olduğunu bilen bazı başkaldırışlarıyla dikkat çeken tahribat en çok sevdiğim insanlar aarasında yer alan kişilik...

Emre Çetin Hakkında Yorumlarınız / Görüşleriniz / Önerileriniz

Emre Çetin ve blog hakkında yorum, görüş, önerilerinizi yazabilirsiniz.

Emre Çetin'e ait gönderiler

Liberalizm ve Liberal Ekonomi Üzerine (13/04/2014)
Bir ADAM Düşünün !!! (12/04/2014)
Öğrenci Eğitim Kopya Ahlak Yaşam (12/04/2014)
Kahrolsun Ezberci Sistem ! (11/04/2014)
Hayatımda Neler Oluyor (Güncelleme) (11/04/2014)
İktidara Gelince Atacağım Önemli Adım : Eğitim Kampları (09/04/2014)
Atatürkçülere Aydınlara CHP'lilere ve Yenilikçilere Çağrı ! (06/04/2014)
Zor İnsanlarla Başa Çıkmak (04/04/2014)
2014 Yerel Seçim Değerlendirmesi (02/04/2014)
Seçimlerde CHP'nin Durumu (02/04/2014)
Twitter Yasağını 'Tor Browser' İle Aşın ! (22/03/2014)
Çanakkale Geçilmiş be Birader ! (18/03/2014)
Kılıçdaroğlu ve Liderlik (17/03/2014)
İçilebilir Su Listesi (Sağlık Bakanlığı) (17/03/2014)
Geçmiş Olsun Kırım Referandum ile Rusya'nındır! (16/03/2014)
Yerel Seçim Adaylarının Facebook'taki Yarışı (15/03/2014)
Bir Çocuk Ölmedi : Gülümseme Öldü, Gözyaşı Öldü, "Anneciğim" Demesi Öldü ! (12/03/2014)
Ah Şu 8 Mart... (08/03/2014)
Misket Oynayan Son Bilgisayar Oynayan İlk Neslin Öyküsü (06/03/2014)
Liderlerin Sosyal Medya Ritüelleri (06/03/2014)
Denizde Kum AK Parti'de Yalan Dolan İftira Hile Yolsuzluk (05/03/2014)
IMF'ye Borç Veriyoruz Yalanı (05/03/2014)
Ressamların Gerçekçi Çizimleri ! (13/02/2014)
Dünya Liderlerinin Instagram ve Twitter Hesapları (12/02/2014)
"Sadece Bir Kedi" mi? (10/02/2014)
Ukrayna'da Profesyonel Protestocular (Resimlerle) (06/02/2014)
Halka Bu Kadar Aleni Yalan Atılmaz ! (04/02/2014)
En Büyük Problemimiz : Müzakere Yeteneği Eksikliği (28/01/2014)
PHP ve Javascript ile Yüklenen Resme Banner Ekleme (26/01/2014)
Teknoloji İnsanlığı Çürütüyor (25/01/2014)
Savaş Her Türlü Yobazlığa Karşı Olmalı (25/01/2014)
Minyonlar (minions) (23/01/2014)
iOs 7.1 Beta 4 Çıktı ! Özellikleri Neler ? iOs 7.1 Ne Zaman Çıkacak ? (23/01/2014)
Yarından İtibaren Acayip Rahatım (22/01/2014)
Atatürk ve Kitap (Sizin Kitap Okumama Bahaneniz Nedir?) (21/01/2014)
Facebook'taki Salak Sayfalar (21/01/2014)
Dökülüyorum (20/01/2014)
Sen Hala Cetinblog'a Üye Olmadın Mı ? (19/01/2014)
Propaganda Nedir ? Nasıl Yapılır ? (18/01/2014)
Bazen Türkiye'nin Hitler'i Olmak İstiyorum ama... (18/01/2014)
18 Ocak İnternetime Dokunma Yürüyüşünün Geldiği Nokta (18/01/2014)
Hükümet Yarın Dikkatli Olmalıdır ! (17/01/2014)
TİB Yasa Tasarısı Nedir ? Sansür Gerekli Mi ? (17/01/2014)
Çok Yakında ÇetinBlog'ta! (16/01/2014)
İnsan Olmak : Dobri (Dobre) Dobrev (15/01/2014)
Utanmayı Bilen Denizayısı (Mors) Resim (14/01/2014)
Zübeyde Hanım'ı Saygıyla Anıyoruz (14/01/2014)
İnternetime Dokunma - Sansürü Durdur (Nedir) (14/01/2014)
Twitter Yenilendi (Tasarım Değişti) (14/01/2014)
Eskişehir Resimleri (Bu Gurur Hepimizin) (13/01/2014)
Türkiye Korktuğum Sona Doğru Giderken (13/01/2014)
Kıbrıs Ülke Olmayı Hak Ediyor Mu ? (13/01/2014)
Okan (Bayülgen) vs Beyaz (Beyazıt Öztürk) (12/01/2014)
Türkiye'de Televizyon ve Zararları ile Reyting Ölçümü (12/01/2014)
Sansürü Durdur ! 18 Ocak'ta Yürüyüşe Katıl ! (12/01/2014)
Bana Biraz Müsade (10/01/2014)
iOs 7.1 Beta 3 Yayınlandı (10/01/2014)
Yapmacık Hareketler Şart Mı ? (10/01/2014)
Takip Edilesi Bloglar (10/01/2014)
Makina Kafa Yeni Günü Yeni Saati (09/01/2014)
Düşün Be Kardeşim ! (09/01/2014)
Özgürlük ve Otorite (09/01/2014)
Türkiye'de Yönetme ve Yönetilme Kavramları (08/01/2014)
Hangi Linux Dağıtımını Kullanmalısınız ? (06/01/2014)
Faşist Olmayan Faşistler (05/01/2014)
Atatürk'ün Geometri Kitabı (e-kitap pdf) (04/01/2014)
Milletler Önce Dilini Ardından Benliğini Kaybeder ! Türkçe Yaz Türkçe Konuş ! (03/01/2014)
Türkiye'de Üretim Çiftçilik ve Kapitalizm (03/01/2014)
ÇetinBlog Tema (İlk ve İkinci Hali) (02/01/2014)
Neden Sakal Bıraktım ? (01/01/2014)
2014 Dileklerim ve İnsanlığa Manifestom ! (01/01/2014)
ÇetinBlog Üst Sıralarda (Söz Verdiğim Gibi) (01/01/2014)
Asosyal ve Belirtileri Nedir Nasıl Yenilir ? (01/01/2014)
Cemaat vs AKP Savaşı ve Türkiye'nin Politik Durumu (30/12/2013)
Linux'ta Ekran Görüntüsünü Kaydetmek (30/12/2013)
Elementary OS Nedir ? (30/12/2013)
Linux'ta Localhost Kurulumu (Tek Komutta) (30/12/2013)
Linux'ta .htaccess Sorunu ve Çözümü (30/12/2013)
Faşistlere ve Faşizme Karşı Faşizm ! (29/12/2013)
Kıbrıs'ta Deprem (27 Aralık 2013) (28/12/2013)
Localhost Yavaş Çalışıyorsa (28/12/2013)
Neden Aşık Olur ki İnsan? (27/12/2013)
Google'da Sıralamanın Önemi (SEO) (27/12/2013)
Bir Anlamsızlık : Yılbaşı (26/12/2013)
Google Web Designer Nedir ? (24/12/2013)
Bugünlere Nasıl Geldik ? (Cemaat vs AKP) (23/12/2013)
Opera Webkit İle Birlikte Küllerinden Doğmuş ! (22/12/2013)
Türkiye'de Sansür Propaganda ve Psikolojik Savaş (22/12/2013)
Avrupa Birliği Çöküyor Mu (Çöker Mi) ? (22/12/2013)
Eğitim Sistemi Nasıl Olmalı ? (21/12/2013)
Javascript İle Basit Editör Yapımı (jQuerysiz) (18/12/2013)
Bazı Şeyler Ancak Bütününe Bakıldığında Görünür ! (17/12/2013)
Kod Kod Kod... İşte Blogu Geliştirmek (17/12/2013)
Güzel Bir Dünya : BuzzFeed [Nedir?] (SEO İçin Önemli) (17/12/2013)
Yeni Güzel Mutlu ve Umut Bir Gün İçin Günaydın ! (Duvar Kağıtları) (17/12/2013)
Gezi Parkı Nedir Ne Değildir ? (16/12/2013)
İnsan Olmanızı Geçtim Hayvan Olun Yeter ! (15/12/2013)
Etkileyici Bir Olay (Yazı) İnsanlar Filleri de Asarlar Değil mi? (15/12/2013)
Emre Çetin İçin Ne Dediler ? (İnternette zumsuk ve Ayro) (15/12/2013)
İnternetin Önemi ve Yandex Arama Motorunu Keşfedin (15/12/2013)
Herşey Açık Olmalı ! (14/12/2013)
iPhone İçin Güzel Duvar Kağıtarı (Wallpapers) (13/12/2013)
İnstagram'a Özel Mesaj Özelliği (Resimli) (13/12/2013)
Yeni Youtube (Yorum ve Reklamlar Karmaşası) (13/12/2013)
Dizimag Bitti ! (Mi?) (13/12/2013)
Dizimag'in Yeni Adreside Kapandı ! Dizimag'e Ne Oluyor ? Nasıl Girilir ? (12/12/2013)
Kuşak Çatışması ve Küfürsel Tepki (12/12/2013)
Apple Cihazları Arasında İnternet Paylaşımı (11/12/2013)
iPad 2 İnternet Problemi (Kesilmesi) ve Çözümü (11/12/2013)
11.12.13 14:15 (11/12/2013)
Türklerin Google Kullanımı (11/12/2013)
Doğu Akdeniz Üniversitesi Sitesi Değişmiş ! (11/12/2013)
iPad Bilinmeyenleri ve iOs 7 Kısayolları (11/12/2013)
İnsanlık Sandığınız Kadar Zor Değil ! (11/12/2013)
Kadınların Düz Vites Karşaması (10/12/2013)
Çetinblog Artık Mobil(e) !!! (10/12/2013)
Dizimag'in Yeni Adresi (Eskisi Engellendi) (10/12/2013)
Okumak Cahilleştirir ! (09/12/2013)
Emre Çetin (08/12/2013)
Yüce Atatürk (07/12/2013)
Fotoğraf ve Video Çekme Tekniği (07/12/2013)
Kılıçdaroğlu Yanıtlıyor (07/12/2013)
Türkler İçin Esnaflık Alışveriş Üretkenlik ve Yeni Dünya Düzeni (07/12/2013)
Asosyallik ve Asosyallikten Kurtulma Yöntemleri (06/12/2013)
iOs 7.1 Geliyor ! Çıkış Tarihi ve Özellikleri Neler ? (06/12/2013)
iOs 7.0.4 Hakkında (06/12/2013)
Türkiye ve Dünyada Politik Görüşler ve Kavramlar (05/12/2013)
Bugün Günlerden Madenciler Günü (04/12/2013)
Her Yönüyle Glüten ve Glüten Hassasiyeti (04/12/2013)
Kafa Dinleme (04/12/2013)
Kurallar Baskı ve Sansür (03/12/2013)
2013'e Damga Vuran Fotoğraflar : Boruda Sıkışan Bebek (28/11/2013)
SEO İçin Keyword ve Description Kaç Kelime Olmalı ? (27/11/2013)
Kadın - Erkek Farklılıkları ve Beyinlerinin Farklı Yönleri (27/11/2013)
Textbox (input) Karakter ve Keyword Sayımı (26/11/2013)
Lezzetli ve Pofuduk Omlet (26/11/2013)
Yabancı Kahraman Filmleri (Gübrettin) (26/11/2013)
Güven Karşılıklıdır ! (26/11/2013)
ÖNEMLİ DUYURU ! (25/11/2013)
Mağusa Kapalı Maraş - Kıbrıs (Resimleri) (25/11/2013)
Tasarım Değişikliği (24/11/2013)
Kıbrıs'ta Yaşam ve Öğrenci Olmak (24/11/2013)
Yeni Nesil Sizlerin Eseri Oldu ! (23/11/2013)
Bir Türkiye Var Gönlümüzde : DOSTHANE !!! (23/11/2013)
Dan Havel Tasarımı (22/11/2013)
Sayfamıza Yorum Modülü Eklenmiştir (22/11/2013)
İnsanlık Bu Kadar Zor Değil ! (21/11/2013)
Trabzon - Uzungöl (21/11/2013)
10. Yıl Nutku Tam ! - Atatürk'ün Halkına Seslenişi (21/11/2013)
Romantik Film Tezatlıkları - Kız Tavlama Sanatı (20/11/2013)
Site Tanıtım : Khan Academy (20/11/2013)
20 Kasım Çocuk Hakları Günü (20/11/2013)
Ulan Oğlan Demekse Yosma Güzel Kadın Demektir (20/11/2013)
Sınav Zamanı Modu : Açık (19/11/2013)
Devrim Sokaklarda Başlamaz Sevgili Kardeşim ! (19/11/2013)
Rahmetle Anıyoruz Değerli Adam (19/11/2013)
Bir Dünya Düşünün... (19/11/2013)
Yeni Altyapıya Merhaba ! (19/11/2013)
iOs 7.0.4 Yayınlandı (16/11/2013)
KKTC'nin Bağımsızlık Günü ! (15/11/2013)
Kişisel Nostaljim (15/11/2013)
GP Olaylarından Kalan Bir Kare (15/11/2013)
Google Sıralaması (15/11/2013)
Çetinblog Daha İnteraktif (13/11/2013)
'AK'il insanlar ? (13/11/2013)
Birleşin Atatürkçüler ! (10/11/2013)
Saygı Gösterin ! (09/11/2013)
Kılıçdaroğlu Yanıtlıyor Sıkıntıları (08/11/2013)
Davana sahip çik.. (08/11/2013)
Orjinal NUTUK (pdf) (07/11/2013)
Özgürülük !? (07/11/2013)
Toplum (28/10/2013)
Erdoğan ve Hitler Arasındaki Benzerlik ve Farklar (24/10/2013)
Parlamento - Meclis Ayrımı (23/10/2013)
Çok Farklı (13/10/2013)
Türkiye'nin Temel Sorunu (12/10/2013)
Doğru Rakamlarla Yanlış Algı Yarattılar ! (12/10/2013)
İktidarların Kanlı Tarihi ve Milletin Geleceği (12/10/2013)
Zaman Nedir ? (12/10/2013)
O Gün Gelecek ! (11/10/2013)
Marifetler - 2008 (11/10/2013)
Türk Dünyası Kültür Başkenti (08/10/2013)
Kendi Kendine Yettiğini Sanan Ülke (06/10/2013)
Neden'Siz'... (04/10/2013)
Artık Andımız değil, And'ım (30/09/2013)
Kısaca 29 Eylül (30/09/2013)
Log Kısmında Sql İnjection (29/09/2013)
Yapılacaklar (29/09/2013)
Penguenimizi Ekleyelim (29/09/2013)
Merhaba Dünya (29/09/2013)